dobrý den,

Pokud jste vypracovali zadané  pracovní listy, již víte, co jsou to prvočísla a ciferný součet. Tento týden budeme pokračovat – něco zopakujeme a přidáme další pojem – složené číslo a rozklad složeného čísla na součin prvočísel.

 Už jsem Vás informovala o Khanově škole, která Vám může v učení pomoci. Kdo si to ještě nevyzkoušel, nebo se nechtěl přihlašovat, posílám odkazy  ke konkrétním tématům. Prosím pokud máte možnost poslechněte si je.

https://www.youtube.com/watch?v=HYBSlf0P1DA   prvočísla

https://www.youtube.com/watch?v=tov7xZDOIVs    složená čísla

V příštím týdnu budeme mít hodinu on-line ( informace dostanou rodiče )  Pokud se máte možnost připojit, připravte si  vypracované pracovní listy - cigerný součet, prvočísla, složená čísla. Budu odpovídat na Vaše dotazy k těmto úkolům. Stále  platí, že můžete dávat dotazy i na můj mail přes tyto stránky.

Úkol na příští týden:

https://drive.google.com/open?id=1AQpM6x7nKfEzVNXA3ashxdlyyuWGCbP2

Někteří jste se pustili i do úkolu navíc – oceňuji aktivní přístup.

DDÚ – můžete vymýšlet různá složená čísla a rozkládat je na součin prvočísel podle pracovního listu.

Dobrovolný úkol  vyfoťte nebo oskenujte a pošlete na můj mail. Pokud to nelze, nevadí , nalepte do sešitu. Kontrolu provedeme po příchodu do školy.

Nezapomeňte pracovat na domácím úkolu – Vysněný pokoj – máte na to teď více času, těším se na Vaši kreativní práci a nápady.  Termín odevzdání posunuji  do doby než se spolu zase uvidíme.

 

 

 

 

Během třídenního projektu "Statistika" žáci 9. ročníku sledovali hustotu dopravního provozu u školy a v Chrudimi si vyzkoušeli oslovovat kolemjdoucí s anketními otázkami. Výsledky statistického šetření zpracovávali na počítačích a přehledně zaznamenali na plakáty, fotografie ZDE.

Koncem března probíhal v 9. A třídenní projekt "Podobnost v praxi". Žáci měli za úkol určit výšku stromu bez možnosti na strom vylézt nebo jej skácet. Řešení problému hledali v případech, když svítí slunce, když je zataženo a když je po dešti. Mohli využít měřící pásmo, svinovací metr, metr dlouhou dřevenou tyč a kaluž (nebo zrcadlo). Pracovali ve skupinkách a vytvářeli hypotézy, které ověřili měřením v terénu. Výsledky poté zpracovali do pracovních listů a zhodnotili přesnost použitých postupů. Fotografie ZDE.

Podívejte se na práci žáků 8. ročníku v projektu finanční matematiky na téma "Procenta a poměr v praxi": Fotogalerie

Seznamte se s Hejného metodou výuky matematiky. Objevujte, trénujte, hrajte proti Matějovi: www.matika.in

Žáci ze 7. B si procvičili počítání s desetinnými čísly během nakupování. Odhadovali celkovou cenu, zaokrouhlovali a převáděli libry na české koruny, neboť nakupovali ve Velké Británii podle seznamu v anglickém jazyce - fotografie ZDE.

Novinky:

  • Opatření k zápisu do 1. tříd V souvislosti s mimořádnými opatřeními proběhne zápis do 1. tříd bez přítomnosti dětí ve škole....

  • Uzavření školy Od středy 11.3.2020 bude na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví škola, družina a...