Přímou a nepřímou úměrnost lze znázornit graficky. Pravoúhlou soustavu souřadnic procvič v pracovním sešitě Hravá matematika na stranách 64 a 65. Úlohy na graf přímé a nepřímé úměrnosti najdeš na str. 66 a 67. K oznámkování pošli 65/5, jednu úlohu ze str. 66 a jednu ze str. 67 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Uprostřed Hravé matematiky je příloha a na str. 6 je „tahák“ pro přímou a nepřímou úměrnost.

Připomínám on-line testy z matematiky a českého jazyka na www.sciodat.cz a vysvětlení učiva a procvičování na https://cs.khanacademy.org. Zkuste úměrnosti i na www.matika.in.

Výsledky příkladů Hravá matematika 45/4 a 46/5, 6 a 47/5 a 48/8 a 50/4, 5 a 53/10 a 54/5 a 55/5 a 56/3, 4 a 59/6, 7, 9 a 60/10 ZDE HM7_58, HM7_60, HM7_61, HM7_62, HM7_63.

Úkol na tento týden:

pracuje do sešitu přírodopisu - jednoduše vysvětli:  hnízdní parazitismus, migrace ptáků, pohlavní dimorfismus ptáků,  k čemu může služit zbarvení ptáků,  rozdíl ve vzhledu mláďat ptáků krmivých a nekrmivých a přiřaďte obrázky z pracovního listu k těmto pojmům. Pokud budeš chtít, můžeš si je vytisknout, vystřihnout a nalepit do sešitu ( není nutné).

https://drive.google.com/open?id=1ZHKaP8Yj66n664L_kJdZ_sCMimU258_w

Zástupce ptáků poznáme i  když je nevidíme podle jejich hlasu. Poznáš některé? Vyzkoušej si  to. Na těchto stránkách si můžeš vyzkoušet i poznávačku.

https://www.ornita.cz/hlasy-ptaku/

(odkazy doporučuji otevírat "na nové kartě/záložce", abyste se vždy snadno vrátili na tuto stránku a k pokynům k úkolům  - klikněte na odkazy pravým tlačítkem myši -> Otevřít na nové kartě / v nové záložce apod.)

Hello, I hope you´re doing well! Here´s our next week plan for English:

úterý ve 13.30 nás čeká naše první online hodina na ZOOM :-) Prosím, připojte se včas a připravte si následující:
- všechny pomůcky do angličtiny + psací potřeby
- odpověď na otázku What did you do at home?   -> řeknete nám pár vět ;)
- úkoly z minulého týdne ke kontrole (PS 30-31)
- jakékoli otázky či připomínky k učivu, online výuce apod.

Quiz: past simple         /Cvičný kvíz: minulý čas prostý/
• přístupný od úterý 31.3. ZDE

Revision: Unit 3           /Závěrečné opakování lekce 3/

• UČ str. 42 - cvičení pište do sešitu
- cv. 3 - zkuste rozluštit slovíčka (věci týkající se cestování)
- cv. 4 - nahrávku k poslechu najdete ZDE

• PS str. 32-33
- cv. 1, 2  
- zadání snad jasné..
- cv. 3 
- roztřiďte slovesa na pravidelná/nepravidelná a zapište jejich min. čas
- cv. 4  - doplňte slovesa v min. čase ze cv. 3
- cv. 5  - nahrávku máte buď na CD v PS, nebo ji najdete ZDE
             - do tabulky bapište, zda Adrian na dovolené tyto aktivity dělal (Yes) či nedělal (No)
             - podle tabulky napište věty
- cv. 6
  - doplňte otázky k zadaným odpovědím
- I can... - doplňte, co už umíte :)

Ahoj třído, úkol z minulého týdne si můžete zkontrolovat podle řešení v tomto odkazu : řešení_práce_D7.B_na_23.3.-27.docx

Pozor !!!  Úkol na následující týden BUDE HODNOCENÝ!  Proto je nutné poslat mi ho na můj e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  v příloze (nejlépe ve Wordu) nejpozději do 3.4. !!!

Úkol nebude složitý, půjde o práci s textem, který se týká příčin husitských válek : přímo v textu jednou barvou vyznačíte příčiny, které souvisely přímo s Janem Husem (s jeho činy, myšlenkami) a druhou barvou ty věci, na které neměl Jan Hus vliv - více v příloze

zadání_práce_na_30.3.-3.docx

 

Novinky:

  • Opatření k zápisu do 1. tříd V souvislosti s mimořádnými opatřeními proběhne zápis do 1. tříd bez přítomnosti dětí ve škole....

  • Uzavření školy Od středy 11.3.2020 bude na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví škola, družina a...